Kategoriler
Ahkam

Bir Kitap, Bir Hikaye

Uzun süredir kitap okuma işini askıya almıştım. Evde kitapların arasında daha öncesinde lise hikayelerini katıla katıla okuduğum Selçuk Aydemir’in Mahalleden Arkadaşlar kitabını buldum. Çerezlik olur vakit geçiririm diye düşünüyordum. – alternatif olarak netflix’te daha önce defalarca izlediğim bir filmi replikleri ezberlemek için tekrar izleyecektim. –

Kitabı elime aldığımda içimde hiç şüphe yoktu fakat bu kadar katıla katıla gülebileceğimi tahmin etmiyordum. Her filmini dizisini – ramazan güzeldir’den beri – televizyonda veya sinemada olmasa da internette izlediğim ve gülmekten yerlere yattığım adamın aynı hissiyatı kitaplarda nasıl oluşturduğuna hayret ederek kalan boşluklarda da katıla katıla gülerek kitabı bitirdim.

Kitabı bitirdikten hemen ertesi gün nispeten yeni olan evrak kürek kitabını aldım. – kitaplar ne kadar pahalı olmuş birader, o paraya üç gün yemek yediğimi bilirim. – beklentim yine kitabın üzerinde gülmekten oluşacak gözyaşları olması yönündeydi. Yine tek sezonluk ve 3 kuruşluk prodüksiyonla yapılmış netflix dizisi süresinde kitabı yaladım yuttum.

Şimdi hedef mahalleden arkadaşlarda atfedilen Ferhan şensoy kitapları. Selçuk biraderin ilham kaynağıysa kötü bir şey çıkmayacaktır.

Selçuk Aydemir, tüm kitapları, tüm filmleri, tüm dizileri şiddetli tavsiyedir. bunu tarihe not düşmesem iyi olmazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir