Ayakkabı Seçimi

Modern dünyanın insanları için vazgeçilmez şeylerin başında gelir ayakkabı. Bir numara berber ise iki numara ayakkabıdır. Unutmadan günümüz dünyasında bunların önünde akıllı telefon ve instagram uygulaması geliyor 🙂

Ayakkabı alırken eğer zengin (banka hesabındaki parayı 10 sn içinde hesaplayıp söyleyemeyen kişi.) değilseniz baktığınız ilk şey fiyatı. ikincisi ise “ben bunu neyle giyeceğim ?” sorusu . Bu iki sorunu bir şekilde aştıysanız işiniz kolay. Çünkü sonrasında önünüzde gözünüzle görebildiğiniz yıldız sayısı kadar çeşit önünüze seriliyor. tipi hoşuma gitti dediğiniz birini seçip alıyorsunuz.

Eğer iki sorundan birincisinde takıldıysanız size yardımcı olacak yöntem şudur ; her zaman alabileceğiniz en yüksek tutarlı ayakkabıyı alın. O ayakkabı her zaman sizi mutlu edecektir. “Çünkü ben buna kamyon yüküyle para verdim.” psikolojisi sizi o ayakkabının dünyanın en önemli objesi olduğuna inandıracaktır.  Ayakkabıya bir hayranlık duyacaksınız, Arefe gecesi yanıbaşınıza koyduğunuz bayramlık ayakkabı hissini hatırlayın. İşte o his her daim sizinle olacaktır.

Bütün yollar o ayakkabı için yapılmış, kaldırımlar o ayakkabı için yenilenmiş gibi hissedeceksiniz. Sanki adımları siz değil o ayakkabı sizin yerinize atıyor diye düşüneceksiniz. Tecrübe ile sabit.

Sizin için en büyük sorun ben bunu nerede ve hangi kıyafetle giyeceğim konusu ise konuyu şuradan ele alın. Asıl olan ayakkabıdır. Ayakkabı sizin tüm tarzınızı belirler. Ayakkabıyı giyim tarzınıza göre değil, giyim tarzınızı ayakkabıya göre belirleyin. Ayaktan başa giyinmeye çalışın. Çünkü ayakkabı ana yemektir. Üstünüze giydiğiniz şeyler çorbadır, salatadır, makarnadır, pilavdır.  tarzını ayakkabı belirler, Doğa yürüyüşlerini yapan birisi, serseri serbest stili olan birisi, terlik – şort – tişört takılan bir ağır abi, yatarken bile takım elbise giyen bir bankacı. Bunlardan hangisi olduğuna hep ayakkabın karar verir.

Ayakkabı seni yansıtır. Önemlidir. Olmazsa olmazdır. altına ve üstüne giyeceğin eşyaların seçeneği birden fazlayken ayakkabı ayakkabıdır. Ayakkabıyı sevin, ona özen gösterin.

Son olarak eğer bu iki sorunu atlarsanız yukarıda dediğim gibi yüzlerce binlerce seçenek var.

Ayakkabı akıllı telefondur. Uygulamalar kıyafet.

Cheers !

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright Samedus 2017